Ardıç tohumu ile zayıflama, Ardıç tohumunun faydaları

 

ardıc tuhumu

bozmaz: Ardıç konusunda birbirini destekleyen ve/veya ilave bilgiler içeren farklı sitelerden derlenmiş bilgiler bulacaksınız. Allah cc. dermanı olmayan hiç bir hastalık yaratmamış. Bu dermanların bazılarını bilim adamları bulmuş ve çare oluyorlar, bir kısmı ise hâlâ aranıyor.Gerek ilim adamlarının, gerek se halkımızın deneme yanılma yöntemiyle faydalandıkları bitki tertiplerinden Sağlıklı kalmak ve sağlığı korumak için Hak'kın bizlere sunduğu zenginliklerden faydalanmak lâzım. Sağlıklı, mutlu, huzurlu günler dileklerimle zaman zaman böyle tertipler istifadenize sunulacaktır. Ancak her bitkinin faydası doğru miktar ve doğru şekilde kullanıldığı zaman vardır ve etkisi sınırlıdır. Bunun için yazı sonundaki notlara özellikle dikkat edilmelidir.

Ardıç Tohumunun Diğer isimleri;

Ardıç kozalağı, Cücek, Bicari
Bileşimi; Şekerler (glikoz, sakkaroz), organik asitler, reçineli bileşikler, acı madde ve uçucu yağ(%0.5-2)

Ardıç Tohumu Faydaları; idrar yollarını ve ve mesaneyi temizlemekle kalmaz, aynı zamanda kum ve taşın da atılmasına yardımcı olur.
Önemli bir özelliği de kandaki şeker miktarını düşürmesidir.
Pankreasın düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar, hastalıktan sonra nekahet devresinin kolay atlatılmasına yardımcı olur. idrar tutukluğu ile mide ve karın ağrısına iyi gelmektedir.
Bir tas sıcak suya yarım kahve kaşığı kadar ardıç konur. 10 dakika kadar dinlendirilir, sonra aç karnına içilir. (Yani yemek aralarında: Saat 10 ya da 15 te…)
Şeker hastaları, bunu her gün, günde 3-4 bardak içmelidirler; 15 gün sonra bir o kadar ara vermeliler, sonra yeniden başlamalıdırlar.
Böbrek iltihabı olanlar, hiç kullanmamalıdır.
Eski Mısır’da sindirim kolaylaştırıcı ve bağırsak parazitlerine karşı kullanılmıştır.
Eski Yunan’da da Hippokrates (iO 460-377) tarafından vebaya karşı, Yaşlı Plinius (23-79) ve Galienus (131-201) tarafından da karaciğeri temizlemek ve öfkeli mizacı gidermek için önerilmiştir.
Ardıç ağacı simyacılarca felsefe taşı yapımında da kullanılmıştır.
Dayanıklı yapısından dolayı Romalılarda Jüpiter’e (Zeus) adanmıştır. Ayrıca, cadılardan korunma amacıyla evlerin önlerine ardıç dikilmiş ya da kapılara ardıç dalları asılmıştır.
Yılanları kovmak için ardıç yakılmıştır.

Ardıç tohumu ile zayıflama, Ardıç tohumunun faydaları kullanımı ve yararları Bugün size şifalı ve zayıflatan bitkilerden ardıç tohumu hakkında önemli bilgiler vereceğim. Ardıç tohumu içerisinde barındırdığı önemli bitkisel asitler nedeniyle gerek zayıflama gerekse hastalıklara bitkisel çözüm olarak önemli bir bitkisel şifa ürünüdür.

Fazla kilolardan kurtulmada ve zayıflamak için ardıç tohumunun idrar söktürücü ve yağ yakan ( yağ yakıcı metabolizma hızlandıran) etkisinden yararlanılıyor. Ancak, bu bitki fazla kullandığında böbrekte tahribata neden olabiliyor.

Ardıç tohumunun sağlığa faydaları şunlardır:

google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad); Ardıç tohumu İdrar yollarında etkilidir. İdrar söktürür, anti septik etki yapar.
Ardıç tohumu Sistit ve Albümini giderir.
Ardıç tohumu Vücuttaki toksinleri ve ürik asid atarak Romatizmaya ve Gut’u hafifleten bir bitkisel çözüm dür.
Ardıç tohumu Kanı temizleyerek genel yorgunluk ve Uyuşukluğu gideren bir bitkisel çözüm dür.
Ardıç tohumu Damar sertliğini önleyen bir bitkisel çözümdür.
Ardıç tohumu Ağrılı ve güç regllerin kolay olmasına yarayan bir bitkisel çözüm dür.
Ardıç tohumu Bağırsaklardaki kokuşma ve gazı önleyen bir bitkisel çözüm dür.
Ardıç tohumu Diyabette şekerin düşmesine yardım eden bir bitkisel çözüm dür.

Ardıç tohmum zayıflatırmı sorusunun cevabı elbette evet olacaktır. Ardıç tohumu hızlı ve kalıcı zayıflama sağlayan bir zayıflatan bitkiler arasındadır.

Bu yazıyı hangi aramalarla buluyorlar:

sagliklica.com

Ardıç Ağacı ve Tohumu (Juniperus Communis):Güzel kokulu, sivri ve uzun yaprakları; parlak siyah, kozalak şeklinde meyveleri olan, ortalama 8-9 metreye kadar uzayabilen bir ağaçtır. 600 yıl yaşayabilir. Meyvelerine Ardıç Tohumu da denilir. Uçucu yağ, organik asitler, reçine, acı madde, glikoz ve sakaroz içerir. C vitamini açısından da zengindir.

Ardıcın Faydaları: Uyarıcı ve iştah açıcıdır. Vücuda kuvvet verir. Kansızlığaiyi gelir. Hastalıklarda, iyileşme devresini kısaltır. Antiseptiktir. Kandaki şeker oranını düşürür. Kadınlarda görülen beyaz akıntıyı keser, adet ağrılarını azaltır. Kuvvetli bir idrar söktürücü olan Ardıç, böbrekleri ve idrar yollarını temizler. Mide ve bağırsak gazlarını giderir. Terletici bir bitki olduğu için vücutta biriken fazla suyu boşaltmaya yardımcı olur. Romatizmaşikayetlerini azaltır. Solunum yollarını açıcı etkisi ve içerdiği C vitamini ile soğuk algınlığına karşı faydalıdır.

Ardıç Ağacı ve Tohumu nasıl kullanılır? Ardıç tohumu kurutulup yenebileceği gibi toz haline getirilerek (kaynatmadan) suya karıştırarak da kullanılabilir. Ardıç tohumunun dışında, ardıcın odunu ve dallarından elde edilen ardıç katranı da kullanılır. Odunundan kalem yapılır, dallarından elde edilen katran ise egzama ve uyuz gibi bazı cilt hastalıklarına karşı faydalıdır.

mydearbody.com

ARDIÇ (Juniperus commn.nis) (2-5) metre yüksekliğinde, yapraklan ince, uzun ve sivri olan bir ağaçtır. Bu yapraklar hiç solmaz. Devamlı olarak yeşilliklerini muhafaza ederler.Meyvalarını Kasım, Aralık aylarında toplayıp gölge bir yerde arasıra altüst ederek kurutmak lâzımdır. Bunların iyisi siyah, parlak ve ağır olanlardır. Bu meyvalar kozalak şeklindedir ki, adına halk arasında (Ardıç tohumu) derler.

Sağlığa Faydaları

Ardıcın hemen bütün kısımları hekimlikte kullanılabilir. Ardıç terletici bir bitki olduğundan, muhtelif şekillerde romatizma ve soğukalgmlıkla-rında faydalıdır. İdrarı söktürmek hassası dolayısile vücudun derisi altında su toplamalar ve şişliklerle kendisini gösteren Hastalıklarda ardıç güzel bir i-lâç olur, ayni zamanda kansızlığa karşı iyi gelir. Uzun süren Hastalıklardan kalkmış, zayıf insanların midelerini, kalblerini ve bütün vücutlarını kuvvetlendirir. Tohumlarından yapılan (gim) adındaki içki makbuldür.
İki kısım ardıç tohumu, bir kısım adaçayı, bir kısım ayrık kökü birbirile karıştırılarak, on dakika bir litre su içinde kaynatılır, sabah, öğle, akşam birer fincan içilirse mide dolgunluklarına iyi gelir ve idrarı söktürür. Ardıç tohumu nefes kokusunu izale eder.

Ev İlaçları Prof Dr Nuri Ergene

baharatın Faydaları: Ardıç tohumu Mumine Kadınlar Baharatın Faydaları: Ardıç tohumu Mumineler

 

İdrar artırıcı, terletici, midevî ve antiseptik özellikleri vardır. İdrar söktürücü ve
terletici özelliği sebebi iIe soğuk algınlığı, kalp yetmezliği gibi hastalıklarda
kullanılabilir. Romatizmal hastalıklarda, burkulma ve çarpma gibi kazalarda ağrı kesici ve hareket kabiliyetini arttırıcıdır. Zaten ardıçın temel kullanım alanı da bu tip hastalıklardır. Kronik romatizmalarda, gut hastalığındaçeşitli kas ağrılarında oldukça faydalıdır. Bunun için toz haline getirilmiş kuru ardıç meyvalarından 20 gram 1 lt suda eritilerek günde 3 bardak içilir.
Konsantre ardıç suyu soğukalgınlı-ğı veya anjine yakalanmış çocuklara
destek tedavisi olarak günde 3 kez birçay kaşığı olarak verilir.Dahilen yüksek miktarlarda uzun süre kullanılırsa böbrekleri tahriş ederve idrarda kanamaya sebep olur. 6haftadan fazla ve böbrek hastalığı olanlarda kullanılmamalıdır. Ayrıca hamilelerde de düşüğe yol açabileceği için uygun değildir. Çünkü rahim kaslarının kasılmasını uyarır.Ayrıca nefes kokularını yok eder.Meyvaları C vitamini bakımındanzengin olması sebebiyle, dişetlerini ardıç meyvalarıyla ovmak onları güçlendirecektir.Antiseptik özelliği sebebiyle de haricen deri hastalıklarında da uygulanabilir. Aromaterapistler selülitlerde ardıçtan faydalanmaktadır.Diğer bir tür olan kara ardıç yaprağının adet söktürücü, çocuk düşürücü ve idrar arttırıcı etkileri bilinmektedir.Çünkü rahim ve idrar yolları kaslarını
büzmektedir. Karaardıç, kurutulmuşyapraklarından günde 0,5 gr. içilir.

Yine ardıçın özel bir türünden elde edilen ardıç katranı uyuz ve egzema gibi bazı diğer deri hastalıklarında haricen tüketilir. Ayrıca deride hafif tahriş yaptığından romatizmal hastalıklarda da merhem olarak kullanılabilir..

 

Kansere Yeni çare Ardiç Tohumu


 

'Halk tipi kanser tedavisinde' yeni bir yöntem: Ardıç tohumu

Tekstilci Tuncay Tunç, ardıç tohumu başta olmak üzere bitkilerle uyguladıkları tedavi sonucunda 90 günde iyileştiremeyecekleri kanser hastası bulunmadığını iddia ediyor.


Tekstil işiyle uğraşan Tunç, tıbba hiçbir zaman karşı olmadıklarını belirterek, kanser tedavisine bitkilerle kesinçözüm bulduklarını söyledi. Yıllar önce hayatını kaybeden babası İzzet Tunç'un, hayatını bitkilere adadığını belirten Tuncay Tunç, "Babam yıllarca bitkilerle uğraştı. Bitkilerden ilaçlar üretti. Bir süre sonra gırtlak kanserine yakaladı. Hastanelere gitti; fakat bir sonuç elde edemedi. Bunun üzerine kendi kendine tedavi uygulamasına başladı. Ardıç tohumu ve bitkileri karıştırarak kendi kendini tedavi etti ve kısa sürede sağlığına kavuştu" dedi. 

Tunç, babasının iyileşmesinin ardından bitkilerle tedavi yönteminin üzerine gittiklerinin altını çizerek, "Bu uygulamanın üzerine gittik. Kanserin cinsine göre bitkileri karıştırıp uyguladık. Tıbbi olarak hiçbir yan etkisi yok. Tüm kanser çeşitlerinde 90 günde sonuç alıyoruz. Özellikle akciğer ve karaciğer kanserlerinde daha hızlı sonuç alıyoruz" diye konuştu. 

Son olarak kendilerine başvuran bağırsak kanserli bir hastaya tedavi uyguladıklarını kaydeden Tunç, tedavinin 3 günde sonuç verdiğini ve hastanın kısa sürede eski sağlığına kavuştuğunu savundu. Tunç, hastanın yaşı, hastalığın derecesi ve kişinin diğer rahatsızlıkları varsa onlar göz önüne alınarak tedavi uyguladıklarını ifade ederek, "Tohumları krem şekline getirerek kaynatarak veya döverek uyguluyoruz. Bu konuda Sağlık Bakanlığı'na başvurduk. Konuyu bakanlığa da ilettik. Bize başvuranlar arasında doktorlar da var. Şimdiye kadar en az 150 hastada birebir sonuç aldık. Hastalar bize ellerinde raporla geliyorlar. Erken teşhiste daha çabuk sonuç alıyoruz. Tıbba kesinlikle karşı değiliz. Bizim amacımız, kanser hastalarının daha az kemoterapiye gitmesi. Kanser, bütün dünyada ölümlere neden olan bir hastalık. Biz kanserin o kadar da kötü bir hastalık olmadığını ve tedavisinin mümkün olduğunu göstermek istiyoruz. Tek amacımız insanlara yararlı olmak" açıklamasında bulundu. 

Normalde bu bitkiden haftada bir kullanan kişinin, hastalığa yakalanma riskinin en aza indiğini de ifade eden Tunç, "Ardıç tohumundan yaptığımız karışım, kemoterapiden alınan zararı telafi ediyor. Bize gelen bir hastanın ciğerinin yarısı gitmişti. 90 gün uyguladığımız tedavi sonucunda hasta iyileşti. Bitkinin nasıl toplandığı çok önemli. Biz bu bitkiyi tedavi amacıyla topluyoruz. Seher vaktinde, metal bir şey deymeden toplanması gerekiyor. Fırında değil, gölgede kurutuyoruz. Bunları uyguladığımız zaman tedavide daha çabuk sonuç elde ediyoruz. Tohumun 500 gramı, 90 günlük tedaviye yetiyor. 90 günde tedavi edemeyeceğimiz kanser hastası yok" dedi.

ezberim.com

 

ardic tohumu yagi-Ardıç Ağacı, Tohumu, Yağı & Ardıcın Faydaları

* Ardıç Ağacı, Tohumu, Yağı & Ardıcın Faydaları
Ardıç Ağacı ve Tohumu (Juniperus Communis): Güzel kokulu, sivri ve uzun yaprakları; parlak siyah, kozalak şeklinde meyveleri olan, ortalama 8-9 metreye kadar uzayabilen bir ağaçtır. 600 yıl yaşayabilir. Meyvelerine Ardıç Tohumu da denilir. Uçucu yağ, organik asitler, reçine, acı madde, glikoz ve sakaroz içerir. C vitamini açısından da zengindir. Ardıcın Faydaları: Uyarıcı ve iştah açıcıdır. Vücuda kuvvet verir. Kansızlığa iyi gelir. Nekahet devresini kısaltır.

Benzer Konular

* Ender sarac - selulit yagi masaji
SELULİT YAGI MASAJI Sağlıklı yaşam konusunda yazıları ve çalışmalarıyla tanınan Dr. Ender Saraç'tan Keten tohumu
 KETEN TOHUMU - Latince ismi : Semen lini KETEN TOHUMU, Baharatçılarda rahatça bulacağınız kahverengi, susam gibi, tadı hoş olan keten tohumunu manuel veya elektrikli kahve değirmeninde (toz haline getirilmezse vücut susama benzeyen bu tohumdan yararlanamıyor) un gibi çekerek buzdolabında cam kavanozda ( veya derin dondurucuda) saklayın; günde birkaç tatlı kaşığı suyla...

* Ardiç katran yaği
ARDIÇ KATRAN YAĞI Ardıçın özel türünden elde edilen ardıç katranı yağı tüm mantar hastalıklarında cilt kaşıntılarında sedef ve egzamada varis ve ağrılarında uyuz ve benzeri tüm cilt problemlerinde kullanılır. İÇİNDEKİLER: Organik asitler, glikoz, sakkaroz, juniperin, reçineli bileşikler ve acı madde içerir.

* Ardiç yaği
ARDIÇ YAĞI yetmezliği soğuk algınlığı ve romatizmal hastalıklarda kullanılır. burkulma ve çarpma gibi kazalarda ağrı kesici ve hareket kabiliyetini arttırıcı özelliği vardır. Astım hastalarında ve idrar tutamayan çocuklarda faydalıdır. İÇİNDEKİLER: Organik asitler, glikoz, sakkaroz, juniperin, reçineli bileşikler ve acı madde içerir

 

muhakeme.net

Ardıçın Faydaları ve Yararları Nelerdir:

1) Dallarından elde edilen merhem deri üzerine sürülerek ovulursa, cilt

hastalıklarına çok faydalıdır, saç dökülmelerini önler tedavi eder. Ardıç,

terletici bir bitki olduğundan romatizma ve soğuk algınlıklarında çok etkili ve

faydalıdır.

2) Vücutta biriken suyun dışarı atılmasında çok etkilidir

3) Nekahet devresinin çabuk atlatılmasına yardımcı olur.

4) Kan şekerinin miktarını düşürür.

5) Kansızlığa çok iyi gelir.

6) İdrarı söktürücü özelliği vardır.

7) Nefes kokularını acilen tedavi eder hoş koku verir eder.

8) Ekşimiş hamur ile beraber kaynatılıp içildiğinde hastalıklara karşı çok

etkilidir.

9) Rendelenmiş meyveleri sirke İçine konup bekletildikten sonra bir bezi alın

üzerine sarılırsa baş ağrılarını dindirir

10) Taze meyvelerin ezilmesi ile elde edilen şurup öksürüğe çok iyi gelir.

11) Kurutulmuş veya taze meyveleri dövülerek kuyruk yağı İle karıştırılırsa

adale ağrılarını yok eder, ayak şişmelerini önler,

12) Her gün dört adet ardıç meyvesi yenilir, her gün bir adet artırılır ve bu

şekilde on iki gün devam edilir. On iki günden sonra her gün bir adet

azaltılarak on iki gün daha yemeye devam edilirse kanı temizler.

13) İki miktar ardıç tohumu, bir miktar adaçayı, bir miktar ayrık kökü

karıştırılarak 10 dakika bir litre su içinde kaynatılır; sabah, öğle, akşam

birer fincan içilirse, mide dolgunluklarına iyi gelir. Pankreasın normal

çalışmasını sağlar. Damar sertliği ve nikrise de faydalıdır.

14) Aybaşı ağrılarını dindirir, kadınlarda görülen beyaz akıntıyı keser.

15) Böbreklerinde iltihap olanların kullanmamaları gerekir; tavsiye edilen

miktardan fazlası alınmamalıdır.

gelsinler.org

 

bozmaz. Not : Sitemizdeki Yayınlanan Sağlık Konuları Tamamen İnternet Araştırmalarına Dayalıdır. Sağlık Konularında Lütfen Doktorunuza Veya Bir Uzman Hekime Başvurunuz..

          Önemli Not : Hekiminizin önerdiği ilaçlar varsa, mutlaka kullanınız. Bu bitkiye karşı allerjiniz olup olmadığını öğreniniz. Buuradaki tüm bitkisel kürler ancak ve ancak yetişkinler içindir. Burada okuduğunuz bilgilerin, yardımcı ve destekleyici olduğunu gözardı etmeyiniz. Hekiminize danışmadan buradaki bilgilerle kendi kendinize kesinlikle teşhis koymayonoz ve uygulamayınız. Unutmayınız ki, hastalık yoktur, hasta vardır. Her hastalığın seyri insandan insana değişir. Teşhisi koyacak olan ancak, bir hekimdir. Prof. Dr. İbrahim SARAÇOĞLU

  

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !